Dobrý den, omluvte prosím nedostatky eshopu. Intenzivně pracuji na dokončení. Martin

Konzervace bez Chemie

Antioxidanty jako přírodní způsob konzervace krmiva

Sophie Lavallée, Agr.

 

Všichni jsme slyšeli o antioxidantech. Věděli jste však, že trvanlivost krmiv pro domácí zvířata může být prodloužena až na 18-24 měsíců bez použití chemických látek, když jsou antioxidanty používány i během výrobního procesu?

 

Vzhledem k tomu, že potraviny pro psy a kočky obsahují takové suroviny, jako jsou živočišné masokostnímoučky, oleje a tuky, jsou náchylné ke kažení, protože molekuly tuku oxidují. A jakmile začne oxidační proces, stává se autokatalytickým, což znamená, že se rychlost kažení s přibývajícím časem násobně zvyšuje. Pokud proces není zastaven, oxidace bude denaturovat tuky a oleje, čímž zničí esenciální mastné kyseliny a další živiny rozpustné v tucích, jako jsou vitamíny A a C. Tento proces nejen způsobuje, že kazící se tuky vylučují silný zápach, ale mohou také vést k produkci toxických sloučenin.

 

Naštěstí existují přírodní a účinné složky, které zamezí oxidaci. Mnoho přírodních produktů pro domácí zvířata obsahuje směsi tokoferolů, kyseliny citronové, rozmarýnů a zeleného čaje.

 

Tyto antioxidanty jsou nejprve používány dodavateli surovin pro výrobu masové melasy, olejů a tuků a potom je samotní výrobci krmiv používají pro finální výrobek.

 

Vzhledem k tomu, že hlavními příčinami oxidace jsou teplo, světlo a kyslík, ujistěte se, že vaše krmiva pro domácí zvířata jsou uložena na čistém a suchém místě, protože to značně pomůže zabránit oxidaci a udržuje výrobek čerstvý.

 

Odkaz:

Www.Caldic.com

 

  1. září 2016
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.