Dobrý den, omluvte prosím nedostatky eshopu. Intenzivně pracuji na dokončení. Martin

Minerály obsažené ve stravě

Minerály obsažené ve stravě

Sophie Lavallée, Agr.

 

Dietární studie týkající se výživy zvířat poskytují mnoho informací o životně důležitých živinách, jako jsou bílkoviny, vlákniny, aminokyseliny a tuky, ale o stravovací roli nezbytných minerálů ve výživě zvířat se příliš nezmiňijí. A protože domácí mazlíčci nemohou syntetizovat minerály, musí být zajištěny prostřednictvím jejich stravy, neboť minerální nedostatek nebo přebytečné minerály v těle mohou vést ke zdravotním problémům.

 

Mikroorganismy a minerály: Minerály lze rozdělit na dva druhy: makrominerály a mikroorganismy. Mezi makroorganické minerály patří vápník (Ca), fosfor (P), sodík (Na) a draslík (P). Tyto esenciální minerály se nacházejí v jejich přirozené podobě v živočišných produktech, v závislosti na životním stylu a velikosti zvířat. Mikromateriály se nacházejí pouze ve stopových množstvích v těle zvířete, ale jsou důležité pro zachování různých biologických procesů.

 

Mikroorganismy jako jsou mangan (Mn), železo (Fe), měď (Cu), zinek (Zn) a selén (Se) jsou úzce spjaty se strukturou a správným fungováním proteinů a jiných biochemických procesů. Životně důležité, jsou pro optimální zdraví vyžadovány pouze v malém množství, dávkované v mikronových částech. Přebytečné mikro-minerály mohou být toxické. Správné dávkování je důležitý k zamezení vzniku zdravotních problémů.

 

Příroda to umí nejlépe

 

Tajemství, které zajistí, že zvíře dostane správnou dávku, je volba vzorce se správným typem mikro-minerálu, to znamená, že napodobuje to, co Matka příroda dělá tím, že molekulu biologicky zpřístupní, v dávce, která je pro vašeho mazlíčka správná. Použití organických, chelátových nebo bílkovinných mikrominerálů je pro to vhodnou volbou. Proteinát je molekula, která obklopuje mikrominerál prostřednictvím vazeb a stabilizuje ji během trávicího procesu. Tento typ molekuly je rozpustný a pohyblivý, což umožňuje, aby ho váš mazlíček lépe vztřebal, pokud je podáván ve správné dávce.

 

Při příštím prohlížení seznamu přísad na krmivo pro krmivo pro domácí zvířata se podívejte, jaké typy mikroorganismů se používají. Proteinové minerály patří k nejlepším, protože napodobují to, co Matka příroda dělá nejlépe!

 

 

Trouw Výživa pro výživu zvířat

 

11 Janvier 2017

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.