Dobrý den, omluvte prosím nedostatky eshopu. Intenzivně pracuji na dokončení. Martin

Suroviny obsažené v krmivech pro psy

Kvalitní suroviny:

Brusinky obsahují velké množství vitaminu C a přírodních antioxidantů. Používají se jako prevence infekcí močových cest. 

Čekanka obsahuje přírodní probiotika,  blahodárně působí na činnost jater, ledvin a srdce. 

Čerstvé maso je velmi výživné, chutné a pro psy snadno stravitelné. Více na:

Čerstvé ryby jsou velmi chutným zdrojem vysoce kvalitních a snadno stravitelných bílkovin. Více na:

Česnek obsahuje přírodní fytoncidy, které mají antibakteriální a antifugální (působí proti zárodkům plísní) účinky. Česnek také pomáhá proti střevním parazitům a dokonce dokáže odpuzovat i klíšťata. Bylo prokázáno, že česnek snižuje hladinu cholesterolu v krvi, dále hladinu krevního cukru (důležité pro diabetiky) a pomáhá zlepšovat hybnost kloubů, což je zase výhodné pro stárnoucí psy.

Chondroitin ve formě chondroitin sulfátu je přirozenou součástí chrupavek. Má protizánětlivé účinky a blokuje enzymy, degradující chrupavku při osteoartróze.  

Dřevěné neboli aktivní uhlí se používá ke zmírnění nadýmání a plynatosti. 

Dršťky jsou bohaté na bílkoviny, tuk a obsahují i esenciální mastné kyseliny (oleje). Obsahují probiotika, včetně bakterií a enzymů, potřebných pro trávení.

Extrakt z hroznových jader obsahuje antioxidanty, podporující činnost imunitního systému. Využívají se pro zmírnění alergických potíží s kožními projevy.

Juka kromě léčebných účinků (protizánětlivý, snížení cholesterolu v krvi, proti únavě) má významné detoxikační (čistící) účinky. Zmírňuje pach exkrementů a moči.

FOS je inulin, probiotikum, čili potrava pro střevní bakterie, které mají za úkol rozkládat potravu tak, aby ji střevní buňky dokázaly vstřebat. Nejčastějším zdroje FOS je čekanka, někdy se izoluje také z obilovin.

Glukosamin zmírňuje projevy artrózy kloubů a snižuje bolestivost artritických kloubů. V malém množství je prospěšný i pro zdravé klouby, stejně tak jako pro štěňata v období růstu, kdy obzvlášť u velkých plemen dochází vlivem růstu k zatěžování kloubů, které nerostou tak rychle, jako svalová hmota. Přidaný glukosamin v krmivech obvykle pochází ze skořápek korýšů (mušle, krevety, krabi).

Zelený hrášek obsahuje vlákninu a antioxidanty, vitaminy C, K a B1, mangan a kyselinu listovou, potřebnou pro každou buňku živočišného organismu.

Kolostrum – Mlezivo je bohaté na aminokyseliny (základní stavební složky bílkovin), vitaminy, minerály a protilátky. Podporuje imunitu.

Ulity a schránky korýšů (mušle, krabi, krevety) jsou zdrojem glukosaminu, potřebného pro správný vývoj a funkci kloubů. Viz Glukosamin

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.